Музейна кімната

Кімната – музей  В.О. Сухомлинського при  Йосипівському навчально-виховному комплексі «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад» Новомиргородського району

         Центром педагогічної творчості колективу Йосипівського НВК є музейна кімната  В.О.Сухомлинського ,,В.О.Сухомлинський – наш сучасник’’, куди на пораду до Великого Учителя завжди поспішають усі педагоги школи. Кімната-музей є результатом поглибленої роботи опорного навчального закладу над проблемою школи «Творче впровадження педагогічної спадщини у виховання школярів». Саме на підготовчому етапі творчою групою педагогічного колективу була проведена значна робота по створенню інформаційного банку даних та поглибленого вивчення життєвого шляху та педагогічної спадщини В.О.Сухомлинського

Перша експозиція  розкриває життєвий шлях великого педагога, багатство його наукових праць,  самовідданість роботі вчителя, дітям, незабутні роки роботи в Павлиші.

         Експозиція «В.О. Сухомлинський у світовому баченні» презентує внесок В.О. Сухомлинського у вітчизняну та світову педагогічну скарбницю. Центральне місце займає експозиція   – ,,Гуманізація навчально-виховного процесу’’, яка висвітлює роботу педагогічного та учнівського колективів за шістьма напрямами: «Культ високої моральності», «Культ рідного слова», «Вчити жити за законами краси», «Мистецтво розумового виховання», «Культ праці», «Фізичне виховання – здоров’я нації». У кожному  з них  показано результати та надбання  школи, які досягнуто завдяки плідній праці з використанням та впровадженням ідей В.О.Сухомлинського.  А вони досить вагомі! Учні школи є активними учасниками Міжнародних, Всеукраїнських , обласних та районних конкурсів, олімпіад, змагань. Займають призові місця, мають почесні нагороди переможців. 

Це результати плідної праці всього педагогічного колективу НВК. Саме невичерпна скарбниця спадщини В.О.Сухомлинського дає великий потенціал у роботі, надихає на творчість.                     
Стенди  «Золоті розсипи педагогічних ідей» та «Творчі ідеї в роботі учнівського самоврядування» розкривають систему роботи педагогічного та учнівського колективів по впровадженню педагогічної спадщини В.О. Сухомлинського.

Куточок казки у музеї є тим місцем, де люблять збиратися малята, щоб поринути у світ казки. Мова йде про наступну композицію – «Куточок казки». Тут проводяться інсценізації, слухання  та складання казок, години спілкування, уроки-казки.


         При  музейній кімнаті  В.О. Сухомлинського створена рада, яка проводить свою активну діяльність. Кожен член відповідає за певний обсяг роботи: проведення екскурсій, поповнення музею експонатами, організація зустрічей, творчі пошуки.        Всі завдання вирішуються на засіданнях ради. З числа членів підготовлена група екскурсоводів Для учнів, вчителів, батьків, гостей проводяться цікаві змістовні екскурсії. Вони проходять у щирій і сердечній формі. Всі, хто побував тут, відчувають душевне тепло, незвичайні почуття, дехто зовсім по іншому починає дивитися і розуміти, здавалося б, давно зрозумілі речі.

Особливо важливим періодом у роботі стають методичні тижні В.О.Сухомлинського. В ці дні тут зовсім не зачиняються двері. Світлицю переповнюють як вчителі, так і учні. Кожен відчуває необхідність завітати до Великого Добротворця: хто за порадою, хто за покликанням душі, хто збагатитися думками Учителя.    Кімната стала  центром роботи педагогічного та учнівського колективів. Тематичні засідання ШМО, засідання творчої групи та літературних гуртків ,,Паросток’’ та ,,Первоцвіт’’, уроки-казки, уроки-мислення, години спілкування, творчі заняття – далеко неповний перелік усіх заходів, що проводяться тут.  Великі світлі думи Великого Учителя надихають нас на творчу працю, наше серце завжди відкрите дітям, наша праця дає вагомий  урожай на педагогічній ниві завдяки невичерпному джерелу ідей мислителя 

Немає коментарів:

Дописати коментар